Wygodna i elegancka kuchnia

Wybierz nasze nowoczesne oraz funkcjonalne szafki, półki i szuflady, a w twojej kuchni zapanuje porządek.
Oferujemy dwa rozwiązania półek w kuchni: otwarte, dzięki którym wszystko będziesz mieć pod ręką, bądź wyspecjalizowane systemy pojemnych szuflad. Pamięta, że kuchnia jest pełna rzeczy, sprzętów i akcesoriów, które potrzeba gdzieś schować. Nie warto myśleć w kategoriach: gdzie tu je upchać? Warto wybrać porządek.

Dobra kuchnia to przede wszystkim kuchnia funkcjonalna. Zwolennicy zamkniętych szafek kuchennych mają do wyboru wyspecjalizowane systemy ułatwiające przechowywanie. Tutaj ważne jest, aby schowane produkty były łatwo dostępne. W małych kuchniach do utrzymania należytego porządku pomocne są wyspecjalizowane szuflady, wkłady oraz pojemniki na żywność.

Specjalistyczne szuflady i półki kuchenne. Wyciągasz z nich to co potrzebujesz bez szukania. To zaleta naszych kuchni, które dodatkowo estetycznie zaaranżowane czynią wnętrze bardziej przytulnym. Dzięki otwartej zabudowie wszystko – podstawowe akcesoria, urządzenia, naczynia oraz przyprawy – masz w zasięgu ręki. To bardzo wygodne.

Są klienci, którzy rezygnują z wiszącej zabudowy kuchennej nad ciągiem roboczym. Z powodzeniem zastępują je przy pomocy półek, regałów, relingów z haczykami, wnęk, luster a nawet obrazów.

Nowoczesne mieszkania mają coraz bardziej nieformalny charakter. Dzieje się tak dlatego, że coraz częściej ważniejsze niż wygląd jest wygoda i dostosowanie wyposażenia do nasyego trybu życia. Nie powinny więc nikogo zdziwić akcesoria kuchenne na widoku. Wręcz przeciwnie – umieszczając je na półce zastępującej górne szafki kuchenne, można z nich zrobić oryginalny element dekoracyjny we wnętrzu.

Rezygnacja z wiszącej zabudowy kuchennej nie musi wcale oznaczać, że przestrzeń nad ciągiem roboczym przestaje być funkcjonalna. Półki i regały z powodzeniem zmieszczą to, co do tej pory kryło się w ciemnościach szafek, a przy okazji mogą stanowić oryginalną dekorację wnętrza. Talerze, kieliszki, herbaty i makarony w ozdobnych słojach i puszkach można ustawić na otwartych półkach. Półki można również zastąpić wnękami, a naczynia obrazami, które zrobią w kuchni mini-galerię sztuki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie nad ciągiem kuchennym długiego lustra. Sprawia ono, że wnętrze nabiera elegancji, a przy okazji powiększa optycznie przestrzeń, natomiast wisząca zabudowa kuchenna zazwyczaj zacieśnia przestrzeń.

Innym ciekawym, a przy okazji wygodnym rozwiązaniem w szafkach do kuchni narożnych są drzwi skrzydłowe połączone ze sobą zawiasami, składane w poziomie. Nadają się do egzemplarzy szerokich i niskich, których skrzydło drzwiczek po otwarciu zajmowałoby zbyt dużo miejsca. Natomiast składane drzwi w pionie stosuje się w dużych szafach stojących, pełniących funkcję spiżarni lub kredensu. Tego typu rozwiązanie ułatwia dostęp do zawartości szafek, a podczas otwierania drzwi zajmują mniej miejsca niż tradycyjne drzwi skrzydłowe.